Bronza iz Varšave za Uroša

Na ovogodišnjem Polish Openu, koji je poslednji turnir serije Masters 1000 pre Evropskog prvenstva, naš klub je imao jednog takmičara, Uroša Lukača.

 

U paru sa Poljakom Dawidom Huntyjem je osvojio bronzanu medalju, izgubivši meč u tri seta u polufinalu od poljskog dvojca Kondek/Sonik, koji su završili na drugom mestu.  U pojedinačnoj kategoriji Uroš je zabeležio jednu pobedu i dva poraza, te nije prošao grupu. Njegovi nadmoćniji protivnici Szymon Kondek i Filip Milon su završili kao prvak i viceprvak turnira.

 

Sledeće veliko takmičenje je Evropsko prvenstvo koje će se održati početkom jula u Varaždinu u Hrvatskoj na kojoj će naš klub predstavljati čak jedanaest takmičara u četrnaest kategorija.

Pre toga, zagrevaćemo se na pripremnom međunarodnom turniru serije 250 poena koji će se održati u subotu, 20.06.2026 na terenima TK ŽAK u Somboru.

 

 

Najnovije vesti: