Boris ubedljivo do trijumfa u Slovačkoj

Prethodnog vikenda je u Košicama održan Slovak Open, master turnir u krosmintonu. Nastupilo je sedmoro somborskih takmičara, a najuspešniji je bio Boris Jerković. On je do zlatne medalje u kategoriji veterana došao nizom od šest pobeda bez izgubljenog seta. U kategoriji veteranskih mešovitih parova sa Alidom Jerković podelili su treće mesto. Alida je u pojedinačnoj kategoriji osvojila bronzu. Bronzana odličja osvojile su i Katarina Blažev Bunjevčev i Jana Blažev u kategoriji ženskih parova, i Uroš Lukač u juniorskoj kategoriji. Uroš je nastupio i u kategoriji juniorskih parova sa Slovakom Franko Timotejem. Jana je nastupala i u kategoriji juniorki a Katarina među seniorkama ali nisu uspele da se uključe u borbu za medalje. Među najmlađim kategorijama nastupili su Milan Bunjevčev (dečaci do 14 godina) i Milica Jerković (devojčice do 12 godina) ali nisu uspeli da se domognu odličja.

Najnovije vesti: